Pamiątki są stałym elementem podróży. Kupuje się je nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla bliskich, aby móc podzielić się z nimi bezcennymi wspomnieniami z wyprawy. Wybór odpowiedniego prezentu to nie lada wyzwanie. Podarunek powinien się przede wszystkim podobać, w odpowiedni sposób odzwierciedlać urok odwiedzanego miejsca oraz, co najważniejsze, nieść ze sobą niezapomniane wspomnienia.

Słodki Wierzynek doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne są pamiątki, toteż dla wszystkich odwiedzających Polskę, nasza cukiernia przygotowała propozycję ekskluzywnych, słodkich wspomnień z podróży.

SŁODKIE PAMIĄTKI Z KRAKOWA

Piękno polskiej ziemi jest powszechnie znane na świecie. Stary, zabytkowy Kraków, od zawsze zachwyca swoim pięknem, bogatą historią i urokliwą aurą, która przyciąga turystów nawet z najdalszych zakątków Ziemi. To właśnie dla nich mistrzowie cukierni Słodkiego Wierzynka przygotowali serię wykwintnych, słodkich pocztówek z Krakowa.

Praliny

Pierwszą naszą propozycją są wyśmienite praliny zamknięte w pudełeczkach ozdobionych pięknymi fotografiami, prezentującymi najbardziej znane miejsca w Krakowie. Mogą Państwo wybierać spośród bombonierek przedstawiających między innymi Kościół Mariacki, Sukiennice, Rynek Krakowski czy też Zamek Królewski na Wawelu. Pod bajkową pokrywką kryją się wytworne, doskonale dobrane czekoladki, których smak z pewnością obudzi wspomnienia z podróży.

Wśród nich znajdziecie Państwo nasze autorskie krakowskie praliny:

  • Miętowe Orzeźwienie — czekoladka ze zdobieniem przedstawiającym smoka wawelskiego wykonana z czekolady deserowej. W jej wnętrzu zamknięto intensywne miętowe nadzienie,

  • Kremowa Pokusa — stanowi wyjątkowe połączenie aksamitnego nadzienia z rozpływającą się w ustach czekoladą deserową. Pralina ozdobiona jest złotym wzorem przedstawiającym Lajkonika, legendarną postać nieodłącznie związaną z Krakowem,

  • Cynamonowy Czar — delikatne czekoladowe serce Krakowa, przedstawiające symbol jednego z jego najznamienitszych władców Kazimierza Wielkiego. Ta unikalna pralina kryje w sobie wytworne nadzienie cynamonowe.

Ciastka Krakowskie

Chrupiące, kruche ciasteczka z cukrem oraz pierniczki pokryte aksamitną czekoladą doskonale oddają magiczną atmosferę Krakowa. Te lokalne smakołyki pakujemy dla Państwa w eleganckie tuby, dostępne w czterech unikalnych wersjach graficznych. Każda z nich została ozdobiona pięknymi fotografiami przedstawiającymi najbardziej urokliwe zakątki w Krakowie.

Czekoladowe figurki

Doskonałą pamiątką z Krakowa mogą również okazać się czekoladowe figurki. Z połączenia pasji do tworzenia czekolady i miłości do naszego Miasta Królów stworzyliśmy niezwykłą kolekcję tematycznych figurek, przedstawiających charakterystyczne symbole Krakowa:

  • Dzwon Zygmunta — najsłynniejszy polski dzwon, rozbrzmiewający wyłącznie w wyjątkowych okolicznościach, w naszym sklepie dostępny jest w większej i mniejszej czekoladowej wersji,


  • Koń z czekolady — krakowski rynek nie byłby taki sam bez romantycznych dorożek i pięknych koni. Nasze czekoladowe koniki powstają z rozpływającej się w ustach aksamitnej czekolady i stanowią doskonały upominek dla dzieci i dorosłych,


  • Smocza jama i Mały Smok - to dwie urocze figurki przedstawiające znanego z legend smoka wawelskiego,


  • Czekoladowa pocztówka z Krakowa – wyjątkowa płaskorzeźba przedstawiająca krajobraz Miasta Królów Polski wykonana z najlepszej jakości belgijskiej czekolady.


Kolekcja Krakowska od Słodkiego Wierzynka to idealne połączenie magicznej historii Miasta Królów i wyjątkowych kompozycji smakowych. Podaruj sobie szczyptę luksusu lub zaskocz bliskich wyjątkowo słodką pocztówką z podróży!