0
FAQ
Polski

Słodki Wierzynek

W samym sercu Krakowa, w zabytkowych kamienicach Rynku Głównego, skrywa się prawdziwe królestwo smaków – współtworzone przez Restaurację Wierzynek i Królewską Manufakturę Czekolady „Słodki Wierzynek“.

Z dumą prezentujemy unikalne kolekcje pralin, trufli, czekoladowych figurek oraz makaroników. Nasz słodki sen już się spełnił. Teraz także Państwo mogą poznać iście królewski smak Słodkiego Wierzynka!

Królewskie dziedzictwo

Tradycja marki Wierzynek sięga 1364 roku, kiedy to nasz patron, krakowski kupiec Mikołaj Wierzynek wyprawił największą w historii Polski ucztę na cześć europejskich monarchów. Legenda o królewskim smaku, okazałości potraw oraz hojności gospodarza przetrwała ponad 650 lat, dlatego też tradycję ucztowania i królewskiej obsługi celebrujemy w Wierzynku do dziś.

Sekrety królewskiej czekolady

KRÓLEWSKA MANUFAKTURA CZEKOLADY TO...

  • TRADYCJA i królewskie dziedzictwo, ponad 650-letnia historia oraz jedyne w swoim rodzaju tradycyjne receptury.
  • KUNSZT i potwierdzona światowymi nagrodami, mistrzowska technika naszych cukierników.
  • JAKOŚĆ i szacunek do klienta, jego oczekiwań oraz lojalność wobec najlepszych naturalnych składników.

Czekoladowe królestwo na krakowskim Rynku

Słodki Wierzynek to wyjątkowe miejsce, malowniczo ulokowane w samym sercu Krakowa, na największym średniowiecznym rynku w Europie. Znajdująca się na parterze słynnej kamienicy Pinocińskiej cukiernia oferuje szeroki wachlarz deserów, ciast i królewskich pralin, którymi można się rozkoszować przy świeżo parzonej, aromatycznej kawie czy domowej gorącej czekoladzie. W Słodkim Wierzynku celebrujemy legendę, która uczyniła z nas symbol Krakowa i która codziennie inspiruje nas, by wszystkich gości traktować iście po królewsku!